PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Aktuality a informace

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20   Následující   ››

Správa základních registrů prokázala vysokou úroveň bezpečnosti poskytovaných služeb

Maximální zabezpečení státem registrovaných a k jeho správě využívaných informací včetně citlivých osobních údajů musí být s ohledem na aktuální i očekávané kybernetické hrozby prioritou každého provozovatele významných a kritických informačních systémů veřejné správy. Údaje ze základních registrů jsou po 3,5 letech bezproblémového provozu klíčovým datovým zdrojem pro celou veřejnou správu. Proto je jednou z dlouhodobých priorit Správy základních registrů (SZR) zvyšování kvality a bezpečnosti poskytovaných služeb. 

 

ORG - souhrnná měsíční statistika pro všechny AIS - listopad 2015 a statistiky počtu transakcí

Graf znázorňuje poměr počtu jednotlivých operací za období leden - listopad 2015. V grafu jsou vidět jen čtyři (pět) nejčastěji volané služby v řádech miliónů, ostatní služby v nižších řádech se v grafu neuplatní. Dále následují grafy znázorňující počet transakcí ORG za období leden - listopad 2015 a počet transakcí za měsíc listopad 2015 (po jednotlivých dnech).

 

Úprava eGON služby E05 (robCtiPodleUdaju) vnějšího rozhraní ISZR

Na základě požadavku věcného správce registru obyvatel, připravuje Správa základních registrů úpravu eGON služby E05 (robCtiPodleUdaju), která zprostředkovává ztotožnění subjektu pomocí porovnání vložených dat s referenčními údaji v registru obyvatel.

 

eIDAS do roka a do dne

Seminář s tímto prorockým názvem, na kterém byl jedním z hlavních přednášejících ředitel Správy základních registrů Michal Pešek, proběhl pod záštitou místopředsedy PSP ČR Jana Bartoška 10. listopadu v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. 

 

Zpráva o stavu provozu ZR - 40 měsíců produkčního provozu

Následující dokument představuje shrnutí stavu provozu základních registrů za období 40 měsíců produkčního provozu.   

 

SZR na setkání informatiků v Plzni

Ve dnech 5. - 6. 11. 2015 se zástupci Správy základních registrů zúčastnili každoročního setkání informatiků, které letos proběhlo v prostorách Krajského úřadu v Plzni.

 

Odstávka kategorie „B“

Dne 8. 11. 2015 od 14 hodin do 20 hodin bude provedena odstávka informačního systému základních registrů (ISZR) v rizikové skupině kategorie „B“. 

 

ORG - souhrnná měsíční statistika pro všechny AIS - říjen 2015 a statistiky počtu transakcí

Graf znázorňuje poměr počtu jednotlivých operací za období leden - říjen 2015. V grafu jsou vidět jen čtyři (pět) nejčastěji volané služby v řádech miliónů, ostatní služby v nižších řádech se v grafu neuplatní. Dále následují grafy znázorňující počet transakcí ORG za období leden - říjen 2015 a počet transakcí za měsíc říjen 2015 (po jednotlivých dnech). 

 

Odstávka kategorie C

V termínu od 12. 12. 2015 od 14 hodin do 13. 12. 2015 do 20 hodin bude provedena odstávka systému základního registru  RUIAN v rizikové skupině kategorie „C“.

 

Zpráva o stavu provozu ZR - 39 měsíců produkčního provozu

Následující dokument představuje shrnutí stavu provozu základních registrů za období 39 měsíců produkčního provozu.  

 

ORG - souhrnná měsíční statistika pro všechny AIS - září 2015 a statistiky počtu transakcí

Graf znázorňuje poměr počtu jednotlivých operací za období leden - září 2015. V grafu jsou vidět jen čtyři (pět) nejčastěji volané služby v řádech miliónů, ostatní služby v nižších řádech se v grafu neuplatní. Dále následují grafy znázorňující počet transakcí ORG za období leden - září 2015 a počet transakcí za měsíc září 2015 (po jednotlivých dnech).  

 

Upozornění na možné výpadky agendového informačního systému cizinců (AISC)

Dne 29.9.2015 v 15 hod. budou zahájeny práce na upgrade aplikačních serverů AISC. Z důvodu těchto prací lze v odpoledních hodinách očekávat výpadky v dostupnosti WS E162 a E163.

 

1. Vicemiss a Miss sympatie soutěže Miss Egovernment 2015 je z týmu Správy základních registrů

Miss Egovernment je soutěž o nejsypatičtější dámu české veřejné správy, kterou pravidelně vyhlašuje časopis Egovernment.

 

Rozesílání záznamů o využívání údajů v registru obyvatel za rok 2014

Správa základních registrů zahájila rozesílání záznamů o využívání údajů z registru obyvatel za rok 2014 v podobě výpisů, které během příštích týdnů budou postupně doručovány do datových schránek fyzických osob. Držitelé datových schránek tak mají kontrolu nad tím, kdo, kdy a proč se během celého kalendářního roku dotazoval na jejich údaje, které jsou v registru obyvatel vedeny jako referenční. 

 

Zpráva o stavu provozu ZR - 38 měsíců produkčního provozu

Následující dokument představuje shrnutí stavu provozu základních registrů za období 38 měsíců produkčního provozu. 

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20   Následující   ››