PDF Export Vytisknout Poslat emailem

Aktuality a informace

‹‹   Předchozí   10 20 22 23 24 25 26 27

Návrh Číselníku právních forem ROS

ČSÚ připravil v rámci procesu připomínkování Číselníku právních forem nový návrh. K prohlédnutí a stažení je v záložce ROS.

 

Nové dokumenty ČSÚ

ČSÚ vypracoval nové verze dokumentů Metodika DQ, Připojení AIS editorů ROS, Seznam zkratek. Zcela novým dokumentem je Číselník právních forem ROS. Dokumenty jsou k dispozici v záložce Registr osob (ROS).

 

Konference e-government 20:10

V Mikulově se konala 7.- 8. září 2010 konference, týkající se i základních registrů. S prezentací o aktuálním stavu vystoupil architekt e-Governmentu MV pan Ondřej Felix.  

 

Český statistický úřad aktualizoval metodiku

Český statistický úřad připravil pro editory aktualizovanou Metodiku zajištění datové kvality ROS/AIS. Dokumenty jsou v záložce Registr osob.

 

Návrh zákona, kterým se mění zákon č.111/2009 Sb.

Vláda na svém pravidelném jednání dne 25.8. projednala návrh zákona, kterým se mění zákon č. 111/2009 Sb., o základních registrech a další související zákony. S návrhem se lze seznámit pod záložkou Legislativa.

 

ČSÚ připravil informace pro editory agend registru osob

ČSÚ připravil aktuální informace pro svoje editory agend registru osob. Soubory jsou k přečtení nebo stažení v záložce Registr osob. 

 

Základní registry v eGovernmentu

Jaroslav Chýlek NMV pro informatiku se na prestižní konferenci „Systémová integrace“ zaměřil i na základní registry, které podle něj představují jeden ze základních kamenů tzv. pro-aktivního eGovernmentu a umožní zlepšení umístění ČR v rámci hodnocení Evropské komise.

 

ITU ocenilo základní registry

ITU ve svojí zprávě hodnotí dosažený pokrok v rámci implementace závěrů Světového summitu o informační společnosti (WSIS) a zmiňuje rovněž základní registry v ČR. Ty byly zařazeny mezi úspěšné projekty ( www.itu.int/stocktaking ).

 

Prezentace z konference ISSS 2010

Skončila konference ISSS v Hradci Králové. Všechny prezentace týkající se základních registrů si můžete stáhnout zde . K dispozici na konkrétních záložkách jsou i videozáznamy z jednotlivých přednášek.

 

Odložení provozu základních registrů podepsáno

Prezident republiky Václav Klaus podepsal zákon o odložení zahájení ostrého provozu základních registrů na červenec 2012.

 

Prezentace základních registrů na ISSS

Náměstek ministra vnitra pro informatiku Ing. Jaroslav Chýlek, MBA pověřil prezentací publicity základních registrů na konferenci ISSS v Hradci Králové hlavního architekta Ing. Ondřeje Felixe, CSc.

 
‹‹   Předchozí   10 20 22 23 24 25 26 27